Projektowanie kalendarzy

Nasz projekt kalendarza powinien cieszyć

oglądających przez cały rok

Spore wyzwanie! Mając to na względzie podczas projektowania musimy to uwzględnić. Kalendarze reklamowe to specyficzna forma reklamy. Nasze projekty kalendarzy muszą być ciekawe i się nie nudzić, również powinny być ozdobą pomieszczenia, w którym się znajdują.

Ważne, żeby klienci z chcieli umieścić zaprojektowane przez nas kalendarze w swoich gabinetach, biurach.  Dopiero wtedy przekaz promocyjny kalendarza ujawni swoją właściwą moc.

projektowanie-kalendarzy-ksiazkowych.jpg
kalendarze projektowanie

Pierwsze wrażenie
projekt kalendarza
może zrobić tylko raz!

Dlatego
projektowanie graficzne kalendarzy (projekt kalendarza trójdzielnego)
jest jednym z ważniejszych elementów powstawania każdego materiału promocyjnego, jakim jest firmowy kalendarz. To właśnie od efektów pracy grafików nad projektem będzie zależeć, jakie pierwsze wrażenie wywoła projekt kalendarza. Projekt kalendarza wraz z funkcjonalnym kalendarium razem muszą tworzyć spójną całość.

Dobre projektowanie kalendarzy to etap niezwykle odpowiedzialny

Proces projektowania graficznego nad kalendarzem jest z gruntu twórczy i subiektywny, ale tworząc projekt nie zapominamy o wymaganiach klienta. Przekaz zawarty w zaprojektowanym przez nas kalendarzu powinien  pozytywnie zaskakiwać, intrygować. Nie można zapominać, że podstawą jest zrozumienie przekazu - projekt kalendarza trójdzielnego musi być czytelny i przejrzysty dla odbiorcy.

NASZE PROJEKTY GRAFICZNE KALENDARZY = SPÓJNY WIZERUNEK FIRMY

Podczas projektowania kalendarzy trójdzielnych

dbamy o utrzymanie wizerunku firmy. Budowanie tożsamości wizualnej firmy jest dziś niezbędne. Mając tego świadomość, również podczas projektowania kalendarzy dokładamy starań, aby nasze projekty graficzne kalendarzy były spójne z obowiązującą linią wizualną firmy.

Projekt kalendarza powinien utrwalać

w świadomości klienta pozytywny wizerunek firmy.
kalendarze-indywidualne-projektowanie.jpg
Rozwijamy się, poszukujemy
inspiracji dla naszych projektów kalendarzy…

Z uwagą przyglądamy się zmianom w dziedzinie komunikacji wizualnej na świecie. Nowe media rozwijają innowacyjne formy komunikacji, które mają swoje odzwierciedlenie również przy projektowaniu materiałów drukowanych (

projekty kalendarzy trójdzielnych, plakatowych,

biurkowych). Staramy się systematycznie poszerzać wiedzę i umiejętności, aby za tymi zmianami nadążyć – tylko w ten sposób możemy realizować naprawdę profesjonalne projekty graficzne kalendarzy.

Jaki projekt kalendarza wybrać dla swojej firmy?

projekt notesu a5

Czy projekt kalendarza firmowego jest ważny?

Firmowy projekt kalendarza jest bardzo ważnym etapem, w pewnym sensie rozpoczynającym proces produkcji tego przedmiotu. W związku z tym zależnie od tego, co konkretnie zostanie zaprojektowane, taki efekt końcowy zostanie uzyskany. Najlepiej, aby projekt szaty graficznej kalendarza był ciekawy i zarazem w pozytywny sposób opowiadający o firmie. Musi kreować ją na profesjonalistę, firmę rzetelną i kompetentną. Woczas takie kalendarze reklamowe 2025 dla firmy będą naprawdę prawdziwą reklamą, skuteczną nawet przez cały rok. Dlatego chcąc zlecić kalendarz na zamówienie, warto wybrać podmiot, który zajmie się tym nie tylko kompleksowo, ale również profesjonalnie. Kto zaprojektuje kalendarz tak, aby każdy chciał go mieć. Bo tylko wtedy będzie można mówić o skutecznej reklamie firmy. W kwestii samego projektu dla kalendarzy dobrze jest zdać się na rady fachowców, czyli grafików z wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie.

Kalendarz z własnym projektem - jaki nakład jest opłacalny?

Zamawiając kalendarz projekt dla firmy powinien być wykonany zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami. Przede wszystkim dostosowany do wizerunku firmy. Wtedy stanie się jej reklamą, narzędziem marketingowym. Bo nie ma co ukrywać, choć jest to narzędzie pracy, można sprawdzać datę, zapisywać spotkania i inne informacje. Ale tak naprawdę to w głównej mierze reklama i po to się je zamawia. Dla większej opłacalności zamówienia przy indywidualnym projekcie warto zdecydować się na minimum 50 sztuk. Od tej ilości produkowane i projektowane są kalendarze firmowe z autorską szatą graficzną. Wiadomo natomiast, że lepiej opłaca się zamówić hurtowe ilości tych kalendarzy, bo wówczas cena jednostkowa z automatu znacznie spada. Warto tę kwestię jeszcze skonsultować z producentem na chwilę przed przystąpieniem do realizacji. Ładne projektowanie kalendarzy reklamowych na pewno każdy przyjmie z ogromną radością.

tani notes a5
naklad notesu a5

Jaki format na projekt kalendarza wybrać?

Jeśli chodzi o kalendarze projekty konkretnie, trzeba poświęcić im dużą uwagę. To, jak zostanie zaprojektowany, jakie materiały zostaną wybrane itd., wpłynie na efekt końcowy kalendarza i jego przydatność w późniejszym czasie. Dlatego trzeba też dużą uwagę poświęcić na wybór samego formatu. Mini kalendarz 2025 kojarzy się z oszczędzaniem. Duży zaś nie zawsze jest praktyczny. Jeśli chodzi o projekty kalendarzy ściennych, warto wybrać ten w dużym formacie. Będzie więcej miejsca na opracowanie ciekawej i skutecznej reklamy. Biorąc pod uwagę kalendarze książkowe, lepiej postawić na format a5, poręczny, wygodny w użyciu i elegancki. Format kalendarza powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb zamawiającego i ilości materiałów, jakie ma do zaprezentowania potencjalnym klientom. Wybór ten wpłynie na cenę ostateczną kalendarza.

Czy warto brać indywidualnie kalendarium przy projekcie kalendarza?

Profesjonalne projektowanie kalendarzy obejmuje nie tylko grafikę w centralnej jego części, ale również samo kalendarium. Może być ono wykonane w bardzo różny sposób. Kalendarium reklamowe na rok 2025 może być dwukolorowe, czyli czarne zwykłe dni tygodnia oraz czerwone weekendy i święta. Dla zdecydowanych, kalendarium to można wykonać w kolorystyce fullkolor. Wybierając tę opcję i łącząc z mocno indywidualnym opracowaniem pozostałej szaty graficznej kalendarza, można uzyskać naprawdę niesamowity efekt. I o to właśnie chodzi, aby poprzez ciekawy projekt części graficznej oraz indywidualne kalendarium, mocno wyróżnić swój projekt kalendarza dla firmy. By wyróżniał się na tle innych kalendarzy i przykuwał uwagę potencjalnych klientów. By też motywował do zawieszenia na ścianie i stał się w końcu częścią dekoracji pomieszczenia – biura czy gabinetu.

indywidualny projekt notesu
główka kalendarza trójdzielnego

Chcę zlecić projektowanie kalendarzy - czy muszę mieć swoje zdjęcia?

Przemyślane projekty kalendarzy te autorskie, zwykle są opracowywane na podstawie własnych zdjęć. Zdjęć dostosowanych do tematyki firmy, do jej oferty itd. Klienci często pytają, czy muszą takie fotografie dostarczyć. Otóż mogą, jeśli mają, ale muszą to być zdjęcia wysokiej jakości, wyraźne. Tylko takie będą dobrze wyglądać po wydrukowaniu. Jednak nie ma konieczności dostarczania własnych zdjęć promocyjnych, ponieważ mamy je w swoim archiwum. Posiadamy obszerną bazę gotowych już zdjęć z różnych kategorii tematycznych. Możemy je bez problemu dostosować. Istnieje dodatkowo możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej, które powinny ulepszyć projekty kalendarzy, z tym że będzie to wyższy koszt usługi graficznej. Najbardziej więc opłaca się wykorzystać zdjęcia z naszych zbiorów. Są to fotografie już przystosowane do wykorzystania w tego typu projektach.

W jaki sposób podczas projektowania można wyróżnić kalendarze?

Klienci zamawiający organizerów często chcą je wyróżnić, tak by były inne niż wszystkie, ciekawe, przykuwające uwagę, motywujące do codziennego użytkowania. I my, jako producent z wieloletnim stażem na rynku kalendarzy oraz innych materiałów reklamowych, mamy na to sposób. Tworzenie kalendarza dla firmy powinno opierać się przede wszystkim na dobrym projekcie i poprawnym doborze poszczególnych elementów, z jakich zwykle składają się te przedmioty. Celem wyróżnienia go, warto zastosować uszlachetnienie w postaci lakieru UV na wybranych elementach grafiki. Polecamy również folie metalizowane. W ogóle zachęcamy do tworzenia mocno zindywidualizowanych projektów na kalendarze 2025, opracowywania ciekawej, przykuwającej uwagę szaty graficznej. Dzięki temu kalendarz ten na pewno będzie inny niż wszystkie. I stanie się reklamą działającą przez 365 dni.

indywidualna grafika notesu
grawer notes a5

Kalendarz – projekt indywidualny a kalendarz ze zdjęciem

Tworząc projekt kalendarza książkowego, wcale nie trzeba wybierać między indywidualnym projektem a zdjęciami. Przecież można je w tym autorskim opracowaniu graficznym wykorzystać. Fajnie jest nawet stworzyć kolaż ze zdjęć, wówczas grafika prezentuje się dużo ciekawiej. Oczywiście zwykły kalendarz projekt ze zdjęciem jest znacznie prosty w tworzeniu i zarazem tańszy. Mocniej zindywidualizowany projekt i ciekawsze opracowanie graficzne tego zdjęcia z automatu podnosi cenę końcową kalendarza, ale i jego atrakcyjność. A jeśli w tej wersji jest ciekawszy i skuteczniejszy w zakresie reklamy, to chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w ten właśnie warto zainwestować. Niska cena nie jest tu ważna. Tu liczy się użyteczność i to, aby firmowy kalendarz 2025 przykuwał uwagę. Warto więc się dobrze nad tym wszystkim zastanowić i wybrać dla siebie najlepszą, najkorzystniejszą opcję.